Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Bojkotu sens i bezsens

Bojkotu sens i bezsens

23.10.2005
Czyta się kilka minut
Od początku istnienia Izraela kraj ten jest bojkotowany przez Arabów. Pierwsze z frontu odrzucającego państwo żydowskie wyłamały się m.in. Egipt i Jordania. Teraz normalne relacje z Izraelem nawiązuje Pakistan.
"

"Arabska reakcja na spotkanie ministrów spraw zagranicznych Izraela i Pakistanu w Ankarze i na nawiązanie przez oba państwa stosunków dyplomatycznych była łatwa do przewidzenia. Nawet jeśli Islamabad ogłosił jednocześnie, że krok ten nie oznacza uznania państwa żydowskiego. I tak, jak w poprzednich przypadkach, gdy jakieś państwo arabskie nawiązywało stosunki z Izraelem, poczuciu wymierzenia policzka Arabom towarzyszyły gorzkie łzy" - tak znany arabski komentator Abd al-Munem Said zaczyna swój - nietypowy - komentarz w wydawanym w Londynie (i sponsorowanym przez Saudyjczyków) arabskim dzienniku ASZ-SZARQ AL-AWSAT.

Ankarskie spotkanie było dla świata arabskiego zaskoczeniem i kamieniem obrazy tym bardziej, że Pakistan - jedyne państwo muzułmańskie dysponujące bronią atomową i utrzymujące armię w gotowości (ze względu na konflikt z Indiami i niepokoje na...

4218

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]