Reklama

Bóg tak, Kościół tak

Bóg tak, Kościół tak

30.05.2006
Czyta się kilka minut
Agnieszka Pollak, Katarzyna Tracz: - Głównym tematem spotkania Benedykta XVI z młodzieżą było budowanie domu. Dlaczego Papież mówił o tym w Polsce, gdzie zarówno dom rodzinny, jak i Dom Boży zdaje się być w dobrej kondycji?
G

Grzegorz Pac: - Ewangeliczna metafora domu jest uniwersalna. "Jak budować ten dom, któremu na imię życie?" - brzmiało najważniejsze pytanie papieskiego przemówienia, towarzyszące młodym ludziom na całym świecie. Papież namawiał, by od niego nie uciekać, by nie lękać się tęsknoty, choć bez niej życie zdaje się łatwiejsze. Bardzo to podobne do wezwania Jana Pawła II, który mówił: "Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali".

- Pretekstem do refleksji na temat papieskiego przesłania miały być etiudy filmowe, którymi przeplatana była modlitwa wiernych na Błoniach. Czy rzeczywiście mogły one skłonić młodych do namysłu? Jeśli tak, jakie wnioski mogli z nich wyciągnąć?

- Nie do końca rozumiem przesłanie tych filmów. Zafundowano nam moralitet, który - choć poruszał ważne problemy - mógł stworzyć wrażenie oderwanego od życia większości...

3884

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]