Reklama

Blur: "Think Tank"

07.09.2003
Czyta się kilka minut
Gdzie są chłopcy z tamtych lat: Oasis, Suede, Pulp, Blur...? Gwiazda Oasis mocno przygasła, o Suede i Pulp niewiele się mówi, tylko Blur dawno wyskoczyli z szuflady z etykietą “britpop". Do przedostatniego albumu “13" ich forma wzrastała, teraz przyszedł czas na małe odprężenie.

“Think Tank" nagrano w Maroku, co słychać. Na skutek tarć w zespole zabrakło gitarzysty Grahama Coxona. To również słychać. O ile orientalne wstawki tworzą ciekawy klimat (choćby w wybuchowym “We’ve Got a File on You"), to brak Coxona wpływa niekorzystnie - jedyna piosenka nagrana z jego udziałem, “Battery in Your Leg" (z niesamowicie przestrzenną partią gitary), należy do najlepszych na płycie.

W perspektywie dotychczasowych dokonań Blur można powiedzieć, że “Think Tank" to album nierówny, sprawiający wrażenie kompilacji odrzutów z sesji nagraniowych. Widać, że wsparcie znanych producentów (m.in. Fatboya Slima i Williama Orbita) to nie wszystko. Niektórym utworom brakuje ciekawego rozwinięcia i napięcia, cześć linii wokalnych sprawia wrażenie niedopracowanych, pewne pomysły brzmieniowe nie są do końca wykorzystane (np. nośny motyw basu i perkusji w “On the...

1801

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]