Reklama

„Błękitni” przeciw „zielonym”

„Błękitni” przeciw „zielonym”

03.09.2018
Czyta się kilka minut
Argentyńczycy dużo mówią w tych dniach o życiu: jego wymiarze metafizycznym i prawnym. Projekt liberalizacji ustawy antyaborcyjnej głęboko podzielił społeczeństwo.
Przeciwnicy i zwolennicy liberalizacji aborcji przed parlamentem w Buenos Aires, 1 sierpnia 2018 r. MARCOS BRINDICCI / REUTERS / FORUM
W

Wydarzenia ostatnich tygodni odcisnęły się wyjątkowo silnym piętnem na społeczeństwie Argentyny. Od emocji aż wrzało w Kongresie (parlamencie), w mediach oraz na ulicach miast – nie tylko tych dużych, także małych. Każda strona przedstawiała własną definicję tego, czym jest życie, kiedy się zaczyna – i jak ma się do tego moralność.

Wszystko za sprawą projektu nowelizacji ustawy aborcyjnej, który na początku sierpnia został poddany głosowaniu przez Senat. Debata poprzedzająca głosowanie przerodziła się w 20-godzinny burzliwy maraton, podczas którego deputowani prześcigali się w przedstawianiu argumentów „za” i „przeciw” dekryminalizacji aborcji do 14. tygodnia ciąży.

Choć gdy w końcu doszło do głosowania, zaskoczenia nie było: z 71 deputowanych 38 głosowało przeciw nowelizacji, 31 było za, a dwóch się wstrzymało (aby ustawa przeszła, potrzeba było 37 głosów).

...

10825

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]