Reklama

Błaszczykowski: reprezentant dobrej Polski

Błaszczykowski: reprezentant dobrej Polski

19.02.2019
Czyta się kilka minut
Gdy mówimy o Jakubie Błaszczykowskim, mówimy o człowieku, który bierze odpowiedzialność - opowiada Michał Okoński, autor dziennikarskiego portretu piłkarza, który „gra, jakby bronił prawdy”.
Jakub Błaszczykowski podczas towarzyskiego meczu Polska-Czechy, Gdańsk, 15 listopada 2018 r. / fot. Wojciech Stróżyk / Reporter
Jakub Błaszczykowski podczas towarzyskiego meczu Polska-Czechy, Gdańsk, 15 listopada 2018 r. / fot. Wojciech Stróżyk / Reporter

Posłuchaj

R

Rozmawiamy o piłkarzu, ale w gruncie rzeczy opowiadamy kompletnie niepiłkarską historię. – Po raz pierwszy w życiu, w moich rozlicznych zainteresowaniach futbolowych napisałem tekst, który niby jest o zawodowym sportowcu i piłce nożnej, a prawie nie rozmawiamy o meczach, bramkach czy karnych – mówi Michał Okoński w najnowszym odcinku Podkastu Powszechnego.

– Próbuję opisywać jego historię przez pryzmat tego, jak podnosi się po czymś, co niejednego by złamało. W karierze sportowca to ikoniczna wręcz historia – tłumaczy. – Gdy mówimy o Jakubie Błaszczykowskim, mówimy o człowieku, który bierze odpowiedzialność.

Czytaj także: Mąż zaufania - Michał Okoński o Jakubie Błaszczykowskim

Okładka "Tygodnika Powszechnego" 8/2019 / fot. na okładce  ZUZA KRAJEWSKA / WARSAW CREATIVES
Okładka "Tygodnika Powszechnego" 8/2019 / fot. na okładce ZUZA KRAJEWSKA / WARSAW CREATIVES

PODKAST POWSZECHNY

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter