Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Błaszczykowski: reprezentant dobrej Polski

Błaszczykowski: reprezentant dobrej Polski

19.02.2019
Czyta się kilka minut
Gdy mówimy o Jakubie Błaszczykowskim, mówimy o człowieku, który bierze odpowiedzialność - opowiada Michał Okoński, autor dziennikarskiego portretu piłkarza, który „gra, jakby bronił prawdy”.
Jakub Błaszczykowski podczas towarzyskiego meczu Polska-Czechy, Gdańsk, 15 listopada 2018 r. / fot. Wojciech Stróżyk / Reporter
Jakub Błaszczykowski podczas towarzyskiego meczu Polska-Czechy, Gdańsk, 15 listopada 2018 r. / fot. Wojciech Stróżyk / Reporter

Posłuchaj

R

Rozmawiamy o piłkarzu, ale w gruncie rzeczy opowiadamy kompletnie niepiłkarską historię. – Po raz pierwszy w życiu, w moich rozlicznych zainteresowaniach futbolowych napisałem tekst, który niby jest o zawodowym sportowcu i piłce nożnej, a prawie nie rozmawiamy o meczach, bramkach czy karnych – mówi Michał Okoński w najnowszym odcinku Podkastu Powszechnego.

– Próbuję opisywać jego historię przez pryzmat tego, jak podnosi się po czymś, co niejednego by złamało. W karierze sportowca to ikoniczna wręcz historia – tłumaczy. – Gdy mówimy o Jakubie Błaszczykowskim, mówimy o człowieku, który bierze odpowiedzialność.

Czytaj także: Mąż zaufania - Michał Okoński o Jakubie Błaszczykowskim

Okładka "Tygodnika Powszechnego" 8/2019 / fot. na okładce  ZUZA KRAJEWSKA / WARSAW CREATIVES
Okładka "Tygodnika Powszechnego" 8/2019 / fot. na okładce ZUZA KRAJEWSKA / WARSAW CREATIVES

PODKAST POWSZECHNY

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz