Reklama

Biskup przestrzega przed medytacją chrześcijańską?

Biskup przestrzega przed medytacją chrześcijańską?

01.04.2013
Czyta się kilka minut
Ta praktyka, sięgająca korzeniami do tradycji Ojców Pustyni i, co zgodnie podkreślają praktykujący ją katolicy, niemająca wiele wspólnego z buddyjską – wciąż zyskuje zwolenników, także w Polsce.
O

Od powstania pionierskiego Ośrodka Medytacji Chrześcijańskiej nieżyjącego już o. Jana Berezy minęło 25 lat; dziś grupy medytacyjne spotykają się w każdym większym mieście. Ich członkowie podkreślają: odkąd medytujemy, bliżej nam do Boga.
Dotąd Kościół w Polsce patrzył na to zjawisko przychylnie. Niedawno jednak płocki biskup Piotr Libera, nawiązując do działalności Światowej Wspólnoty Medytacji Chrześcijańskiej (WCCM), zrzeszającej ponad tysiąc wspólnot z całego świata, powiedział: „Działalność Wspólnoty na terenie naszego kraju będzie zapewne przedmiotem analizy kompetentnych gremiów Episkopatu Polski, dlatego póki co należy zachować powściągliwość w angażowaniu się w jej działalność”.
Słowa hierarchy zdziwiły medytujących. Nie chodzi tylko o stosunek do WCCM (ma uregulowany status kanoniczny, cieszy się poparciem wielu episkopatów) – zaniepokojenie wzbudził także fakt,...

1266

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]