Reklama

Ładowanie...

Bigos w głowach

13.12.2011
Czyta się kilka minut
Paweł Kowal, eurodeputowany i lider PJN: W czasach największego poparcia Polaków dla UE Jarosław Kaczyński wszedł na najbardziej antyeuropejski kurs w swojej historii. Jakby słoń sam wskoczył w pułapkę. Rozmawiał Andrzej Brzeziecki
A

Andrzej Brzeziecki: Ten rok nie był najlepszy dla polskiej prawicy, a nadchodzący nie zapowiada się lepiej.

Paweł Kowal: Prawica wchodzi w okres kryzysu. Do niedawna PiS sprawiał wrażenie, że może być alternatywą dla PO, ale w pewnym momencie Platforma podjęła próbę jednoczesnego przesunięcia się w różnych kierunkach tak, aby reprezentować część prawicy, centrum i lewicy. Wcześniej politykę transferów ze wszystkich stron próbował prowadzić Jarosław Kaczyński (Gilowska, Religa, Gęsicka), tylko że jemu się nie udało. Mało kto zwrócił uwagę, że drugi gabinet Tuska, z wyjątkiem Nowaka i może Arłukowicza, mógłby być kiedyś rządem Kaczyńskiego, gdyby sprawy potoczyły się inaczej.

To klecenie jednolitego frontu za wszelką cenę ma sanacyjne korzenie, było obecne w pracach Komitetu Obywatelskiego i w sumie źle świadczy o poziomie...

10862

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Tygodnik espresso
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Kup Tygodnik espresso i zacznij dzień od spokoju.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]