Reklama

Bierzmowanie Radia

Bierzmowanie Radia

01.01.2006
Czyta się kilka minut
Jeżeli Radio Maryja chce być katolickie, musi kształtować jedność Kościoła, tymczasem zauważamy, że prowadzi do rozbicia. To komentarz Prymasa do przemówienia, jakie Benedykt XVI wygłosił do biskupów z Polski podczas wizyty ad limina Apostolorum. Papież wezwał media katolickie w Polsce, aby zachowały autonomię sfery politycznej i jedność z Episkopatem.
W

W rozmowie z KAI kard. Józef Glemp zarzucił rozgłośni o. Tadeusza Rydzyka, że wyłącznie siebie uważa za prawdziwy Kościół: “Podkreślanie inności, opieranie się jedynie na pewnych wybranych elementach katolicyzmu, np. obstawanie przy jeszcze przedwojennej pobożności czy selekcjonowanie współczesnego nauczania Kościoła, wprowadza podziały wśród wiernych, duchownych i biskupów" - przestrzegł Prymas. Dodał, że ostateczny argument zwolenników Radia sprowadza się do stwierdzenia: “bo tak powiedział o. Rydzyk".

Redemptorysta - podkreślił kardynał - powinien pohamować osobiste ambicje: “Ten wielki, wypracowany autorytet powinien poddać się Kościołowi, w którym jest Duch Święty, a wtedy będzie łatwiej rozwiązać problemy. Jednak jeśli jego ambicja będzie szła jeszcze dalej - w kierunku, że oto my stworzymy wielki, dobry Kościół, który będzie się ciągle rzetelnie modlił...

4220

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]