Reklama

Bez wielkich słów

05.09.2004
Czyta się kilka minut
Nie znoszę słowa rewolucja w odniesieniu do edukacji. To przecież eksperyment wykonywany na żywym organizmie, kto przewidzi, do jakich konsekwencji może doprowadzić? W edukacji nie ma miejsca na gwałtowne zmiany, potrzeba pracy u podstaw.
-

---ramka 337758|prawo|1---ANNA MATEJA: - Czy pani Anna Radziwiłł zostanie wiceministrem edukacji narodowej?

MIROSŁAW SAWICKI: - To zależy od pana premiera. Na początku sierpnia przedstawiłem mu kandydaturę na stanowisko wiceministra i czekam na decyzję.

- Jacek Kuroń w książce "Działanie" wydanej w 2002 r. przekonywał, że Polsce potrzeba rewolucji edukacyjnej. Mamy już prawie 2 mln studentów, więcej niż np. w Niemczech. Rewolucja już się chyba rozpoczęła?

- Nie znoszę słowa “rewolucja" w odniesieniu do edukacji. To przecież eksperyment wykonywany na żywym organizmie, kto przewidzi, do jakich konsekwencji może doprowadzić? Albo zaczniemy zmieniać tak dużo, że nie zmienimy nic i rzekoma rewolucja okaże się fikcją, albo jej skutki będą niewspółmierne do skali zmian. W edukacji nie ma...

13181

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]