Reklama

Bez waty cukrowej

Bez waty cukrowej

09.07.2018
Czyta się kilka minut
„Kupię mamę za 30 000 pesos” – ogłoszenia tej treści rozkleja mała bohaterka filmu. Skoro dorośli mogą w dzisiejszej Manili kupować dzieci, dlaczego dziecko nie mogłoby kupić sobie dorosłego?
Kadr z filmu „Blanka” MATERIAŁY PRASOWE SNH
W

W cieniu frasobliwych „maryjek”, ale i w bliskim towarzystwie transseksualnych prostytutek toczy się życie bohaterki filmu „Blanka”. Byłaby to tylko egzotyczna ciekawostka, gdyby nie fakt, że tytułowa postać z filmu Kohki Hasei ma zaledwie jedenaście lat, a i sam film przeznaczony jest dla widowni dziecięcej. W krajach, gdzie stosuje się w kinach dopuszczalną kategorię wiekową, wynosiła ona dziesięć lub dwanaście lat. Myliłby się jednak ten, kto uznałby debiut japońskiego reżysera za prowokację. Film, który rozgrywa się i był kręcony w filipińskich slumsach, nie mógł wyretuszować ze swojego tła tego wszystkiego, co stanowi ich codzienność: nędzy, bezdomności, wykorzystywania nieletnich. Kino dziecięce zwykle oszczędza swoim widzom takich widoków. Hasei traktuje ich ze wszech miar poważnie i pokazuje, że nawet w miejscu, które wydaje się piekłem na ziemi, czasem udaje się ocalić coś...

4782

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]