Reklama

BEAT W LITURGII

BEAT W LITURGII

13.09.1970
Czyta się kilka minut
C

Cztery fachowe wypowiedzi, cały sztafaż redakcyjnego opracowania: ramka, wstęp, posłowie. Osobny temat. Czy nie przesada? Dawno już przebrzmiała sensacyjność płyty ze mszą Katarzyny Gaertner i reportaży z kościoła w Leśnej Polanie. W piosence beat zdaje się przebrzmiewać. Nie ulega wątpliwości, że jest to co najwyżej program na dzisiaj. O czym tu radzić?

            Otóż jest o czym – o ile tak jak dyskutanci z czerwonego numeru „Znaku” (wakacyjny podwójny numer dopiero ma się ukazać) wyjdzie się właściwie daleko i w różnych kierunkach poza tytułowy temat. Zagadnienie nabiera wówczas wagi pierwszorzędnej i mocno angażującej – bądź fachowców, bądź nas wszystkich. W pierwszy rzędzie jest to bowiem pytanie o przyszłość muzyki religijnej w ogóle. Stawia je przede wszystkim Bohdan Pociej („Uwagi o sytuacji muzyki w kościele”). Stwierdzając na przestrzeni dziejów muzyki osobność...

6095

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]