Reklama

BEAT W LITURGII

13.09.1970
Czyta się kilka minut
C

Cztery fachowe wypowiedzi, cały sztafaż redakcyjnego opracowania: ramka, wstęp, posłowie. Osobny temat. Czy nie przesada? Dawno już przebrzmiała sensacyjność płyty ze mszą Katarzyny Gaertner i reportaży z kościoła w Leśnej Polanie. W piosence beat zdaje się przebrzmiewać. Nie ulega wątpliwości, że jest to co najwyżej program na dzisiaj. O czym tu radzić?

            Otóż jest o czym – o ile tak jak dyskutanci z czerwonego numeru „Znaku” (wakacyjny podwójny numer dopiero ma się ukazać) wyjdzie się właściwie daleko i w różnych kierunkach poza tytułowy temat. Zagadnienie nabiera wówczas wagi pierwszorzędnej i mocno angażującej – bądź fachowców, bądź nas wszystkich. W pierwszy rzędzie jest to bowiem pytanie o przyszłość muzyki religijnej w ogóle. Stawia je przede wszystkim Bohdan Pociej („Uwagi o sytuacji muzyki w kościele”). Stwierdzając na przestrzeni dziejów muzyki osobność...

6095

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]