Reklama

Babel i kitowanie

Babel i kitowanie

20.08.2012
Czyta się kilka minut
„TP” 33/12
S

Słusznie zirytował się Jerzy Pilch (wpis w „Drugim dzienniku” z 23 lipca) na, jak powiada, dzisiejsze „kitowanie” wydawnictwa Muza, że jakoby w wydaniu „Utworów zebranych” Izaaka Babla „prawdziwa perełka, dramat »Maria« ukazuje się po polsku po raz pierwszy”. Pilch zapamiętał, że „Maria” ukazała się już w roku 1971, w tomie „Utwory odnalezione”. Tak naprawdę dramat zaistniał w polskiej wersji jeszcze o pięć lat wcześniej, w miesięczniku „Dialog” nr 12/1966. W tym samym, znakomitym przekładzie Jerzego Pomianowskiego.

571

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]