Reklama

Asyż

Asyż

25.10.2011
Czyta się kilka minut
Jeszcze nie wiemy, co powiedzą poszczególni pielgrzymi pokoju, którzy wraz z papieżem Benedyktem XVI zgromadzą się 27 października w Asyżu. Wiemy jednak, że na pewno wysłuchają wyśpiewanych dla nich słów "Pieśni słonecznej", napisanej na rok przed śmiercią przez św. Franciszka:
"

"Najwyższy, wszechmogący, dobry Panie,

Twoja jest sława, chwała i cześć, / i wszelkie błogosławieństwo. / Tobie jednemu, Najwyższy, one przystoją / i żaden człowiek nie jest godny wymówić Twego Imienia. / Pochwalony bądź, Panie mój, / ze wszystkimi Twymi stworzeniami, / szczególnie z panem bratem słońcem, / przez które staje się dzień i nas przez nie oświecasz. / I ono jest piękne i świecące wielkim blaskiem: / Twoim, Najwyższy jest wyobrażeniem. / Pochwalony bądź, Panie mój, / przez brata księżyc i gwiazdy, / ukształtowałeś je na niebie jasne i cenne, i piękne. / Pochwalony bądź, Panie mój, przez brata wiatr i przez powietrze, / i chmury, i pogodę, i każdy czas, / przez które Twoim stworzeniom dajesz utrzymanie. / Pochwalony bądź, Panie mój, przez siostrę wodę, / która jest bardzo pożyteczna i pokorna, i cenna, i czysta. / Pochwalony bądź, Panie mój, przez...

2268

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]