Reklama

Apostołki pukają do nuncjatury

Apostołki pukają do nuncjatury

27.07.2020
Czyta się kilka minut
S

Siedem francuskich katoliczek złożyło 22 lipca w paryskiej nuncjaturze zaskakujące propozycje. Przedstawiły siebie jako kandydatki na funkcje: świeckiej kaznodziejki, diakonek, proboszczki, biskupki i nuncjuszki w Paryżu. Była z nimi Anne Soupa, teolożka i biblistka, która zaskoczyła w maju opinię publiczną, proponując swoją kandydaturę na wakujące stanowisko arcybiskupa Lyonu (w miejsce kard. Barbarina podejrzanego o krycie pedofilii). Akcję zorganizował Toutes Apôtres! – kolektyw katolickich feministek.

Soupa tłumaczyła, że nie jest to ruch przeciw Kościołowi, ale na jego rzecz. „Apostołowanie Panu to nie kwestia płci” – podkreślała jedna z kandydatek, Claire Conan-Vrinat, pragnąca być diakonką. Z kolei prezentująca swoją kandydaturę na biskupkę Syl­vaine Landrivon mówiła: „Gdy Kościół Chrystusowy upada, jego połowa, którą stanowią kobiety, byłaby tchórzliwa, milcząc w...

1572

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

W związku z czym nie będzie komentarza.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]