Reklama

Ładowanie...

Adwentowa ściąga

06.12.2011
Czyta się kilka minut
Radość nie zjawia się, gdy rozmyślamy nad smutnymi okolicznościami życia. Przychodzi, gdy widzimy cel naszej drogi.
K

Każdemu z nas przydarzyło się przynajmniej raz w życiu zapisać coś na wewnętrznej stronie dłoni, np. kilka podstawowych informacji na wypadek ataku demencji w czasie klasówki. Wątpliwe, czy Ewangeliści i św. Paweł tak zapisywali swoje myśli. Pewnym jest natomiast, że w Liście do Tesaloniczan Apostoł zawarł trzy krótkie punkty, w których odpowiedział na kultowe już w Polsce pytanie: "jak żyć?".

Bądźcie zawsze radośni. Nieustannie się módlcie. Za wszystko dziękujcie Bogu. Ale czy aby na pewno te trzy zdania można potraktować jako ściągę pomagającą żyć?

Bądźcie zawsze radośni. Na pierwszy rzut oka to zbyt optymistyczne zalecenie. Nikt rozsądny, pozostający przy odrobinie zdrowych zmysłów, nie jest w stanie zawsze zachowywać się radośnie. Życie składa się przecież z wielu smutnych i bolesnych chwil. Cierpienie, choroby, zawody miłosne, bolesne...

7417

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]