Reklama

2015: rok Angeli Merkel

2015: rok Angeli Merkel

22.12.2015
Czyta się kilka minut
S

STYCZEŃ. „Jestem kanclerzem wszystkich Niemców. Tych, którzy żyją u nas na stałe lub przez jakiś czas; niezależnie od ich pochodzenia oraz tego, skąd tutaj przybyli”, mówi Merkel, podejmując w Berlinie premiera Turcji. Za deklarację, że „islam jest częścią Niemiec”, krytykuje ją potem część polityków jej własnej partii.

LUTY. Razem z prezydentem Francji kanclerz doprowadza do zawarcia w Mińsku drugiego porozumienia o zawieszeniu broni we wschodniej Ukrainie, które łagodzi przebieg konfliktu rosyjsko-ukraińskiego, choć jest potem łamane. W kolejnych miesiącach opowiada się za utrzymaniem sankcji nałożonych na Rosję.

KWIECIEŃ. „Dalsze wzmacnianie doskonałych relacji” – to tytuł komunikatu biura prasowego kanclerz Merkel po wspólnym posiedzeniu rządów Polski i Niemiec w Warszawie. W kolejnych miesiącach oba państwa zaczyna...

3069

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]