Reklama

Życie w pustelni

Życie w pustelni

14.09.2020
Czyta się kilka minut
ARCHIDIECEZJA ŁÓDZKA
P

Pierwsza pustelniczka w blisko stuletniej historii archidiecezji łódzkiej złożyła śluby pustelnicze na ręce abp. Grzegorza Rysia. Uroczystość odbyła się w domku-pustelni we wsi Żar na terenie parafii Trójcy Świętej w Kraszewicach k. Bełchatowa. S. Anuncjata Piętka (w szarym habicie) przez 34 lata była felicjanką. „Chcę, żyjąc w tej pustelni, czynić obecnym żar Bożej miłości” – wyjaśniała istotę nowego powołania. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Niech twoja, cicha posługa, pokazuje że blichtr, pieniądz, sukces nie są wartościami, które są najważniejsze w życiu.
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]