Reklama

Ładowanie...

Życie koncertowe

27.06.2017
Czyta się kilka minut
Nadeszła wiekopomna chwila kanikuły, a wraz z nią czeka nas rozkwit życia koncertowego w stylu live.
O

Opole Opolem, nie samym Opolem żyje człowiek, imieniny pana Janka już były, więc aby Polska była Polską, pójdźmy w Polskę, ale gdzie indziej. Neron grał i śpiewał, budząc gorące emocje. Henryk VIII Tudor dzielił swe pasje pomiędzy żony i komponowanie muzyki. Fryderyk II z sukcesami oddawał się trudnej sztuce opanowania poprzecznego fletu. Kanclerz Schmidt był świetnym pianistą. Nawet Władimir Putin potrafił wystukać na fortepianie dwa sowieckie szlagiery, zabijając czas w oczekiwaniu na przywódcę Chin. A co z tą Polską? Czy Polska gorsza? Czy nie wspaniale byłoby, gdyby minister Szyszko wreszcie na moment wyrwał się z flower power konferencji w Toruniu, aby na Przystanku Woodstock wykonać „Vulgar Display of Power” grupy Pantera? Elżbieta Kruk płynnie zinterpretuje longplay „Tango in the Night”, a Beata Szydło... „Czarny album”. Antoni Macierewicz nie spocznie, nim wykona...

2897

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]