Reklama

Ładowanie...

Zrób to po mojemu

29.02.2004
Czyta się kilka minut
Szatan jest perfekcjonistą. Co prawda nie rozpoznał na pustyni Boga w Jezusie, ale podejrzewając, że ma do czynienia z Synem Bożym, profesjonalnie wykonywał swoją robotę. Przypatrz się uważnie jego technice, bo jeśli masz odrobinę wrażliwości, będziesz zwodzony w bardzo podobny sposób. Diabeł próbował wepchnąć Jezusa w rolę Prometeusza, który przeciwstawia się Bogu, by darować szczęście ludzkości. Uderzał fachowo, precyzyjnie, w czułe punkty. Dziś robi to samo. Chrystus jest kuszony w Tobie. Nie wierzysz? To posłuchaj.
-

---ramka 324180|prawo|1---Jeśli jesteś Synem Bożym, powiedz temu kamieniowi, by się stał chlebem. Na świecie jest tylu głodnych. Poczytaj, ile dzieci w polskich szkołach jest niedożywionych. Nie mówiąc nawet o tych w Afryce. Gdyby przemienić kamienie w chleb, skończyłyby się nieszczęścia, zniknęłaby nędza, mniej byłoby cierpienia. Powiedz tylko słowo, a kamień stanie się chlebem. Powiedz swemu Ojcu, że ustanowiony przez niego porządek jest mało warty, że spartaczył dzieło stworzenia. Powiedz Mu, że ty masz lepszy pomysł na urządzenie świata. Bóg się pewnie pogniewa, ale co to za Bóg, który zgadza się na zło. Nie musisz się zresztą buntować. Wystarczy, że ocenisz Jego dzieło. Pomyśl, gdybyś ty był Bogiem, to na świecie nikomu nie brakowałoby chleba.

Tobie dam potęgę i wspaniałość wszystkich królestw tego świata. Wiem, że nie jesteś żądnym władzy karierowiczem...

2681

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]