ZOBACZYĆ WARTO

29 III – 4 IV

24.03.2014

Czyta się kilka minut

Nieulotne
Dramat, reż. Jacek Borcuch, Polska/Hiszpania 2012, Canal+, sobota 29 III, 21.00, czwartek 3 IV, 22.30
Doceniony na festiwalu w Sundance, za to chłodniej przyjęty w Polsce, film twórcy „Wszystko, co kocham” opowiada o młodzieńczej miłości w hiszpańskich plenerach, o końcu niewinności i ciężarze odpowiedzialności za swoje czyny. W rolach głównych Jakub Gierszał, Magdalena Berus, Joanna Kulig, Andrzej Chyra, Angela Molina – i przede wszystkim znakomite zdjęcia Michała Englerta.

Dziewczynka w trampkach
Dramat, reż. Haifaa Al-Mansour, Arabia Saudyjska 2012, Cinemax, niedziela 30 III, 20.00, poniedziałek 31 III, 11.25
Twórczyni filmu to pierwsza kobieta w Arabii Saudyjskiej, której udało się zostać reżyserką. Już w fabularnym debiucie Al-Mansour upomniała się o prawa swoich rodaczek. Opowiedziała historię dziesięcioletniej Wadjdy, która zgłasza się na konkurs recytacji Koranu, by za pieniądze z nagrody kupić sobie wymarzony rower – symbol niezależności i równości płci.

Total Niemen, czyli o czym trąbo dzwonisz
Koncert, reż. Jerzy Bończyk, Polska 2014, TVP2, niedziela 30 III, 22.55
Pamięci zmarłego przed 10 laty artysty poświęcony będzie finałowy koncert tegorocznego 35. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Usłyszymy piosenki Czesława Niemena w nowej interpretacji Natalii Niemen, Mieczysława Szcześniaka, Sambora Dudzińskiego, Piotra Roguckiego, Marcina Januszkiewicza i Janusza Krucińskiego.

Korzeniec
Teatr TV, reż. Remigiusz Brzyk, Polska 2013, TVP Kultura, wtorek 1 IV, 20.10
Sceniczna adaptacja powieści Zbigniewa Białasa wystawiona została z okazji 110-lecia miasta Sosnowiec i 115-lecia tamtejszego Teatru Zagłębia. Sensacyjna akcja sztuki, w której pojawiają się postacie autentyczne i fikcyjne, rozgrywa się w tym wielokulturowym mieście z początku XX w. Zdjęcia do telewizyjnej wersji spektaklu wykonał Marcin Koszałka.

Pocałunek Putina
Dokumentalny, reż. Lise Birk Pedersen, Dania 2011, TVP2, wtorek 1 IV, 22.50
Duńska reżyserka przygląda się fenomenowi rosyjskiego prezydenta z dwóch stron: oczyma liderki proputinowskiej młodzieżówki Maszy Drokowej oraz młodego opozycyjnego dziennikarza i blogera Olega Kaszina. Dokument śledzi ich losy na przestrzeni czterech lat. Kiedy Kaszin zostanie brutalnie pobity, w karierze i dotychczasowych poglądach Drokowej będzie to moment decydujący.

Dziękujemy, że nas czytasz!

Wykupienie dostępu pozwoli Ci czytać artykuły wysokiej jakości i wspierać niezależne dziennikarstwo w wymagających dla wydawców czasach. Rośnij z nami! Pełna oferta →

Dostęp 10/10

 • 10 dni dostępu - poznaj nas
 • Natychmiastowy dostęp
 • Ogromne archiwum
 • Zapamiętaj i czytaj później
 • Wybrane teksty dostępne przed wydaniem w kiosku
 • Także w formatach PDF, EPUB i MOBI
10,00 zł

Dostęp kwartalny

Kwartalny dostęp do TygodnikPowszechny.pl
 • Natychmiastowy dostęp
 • 92 dni dostępu = aż 13 numerów Tygodnika
 • Ogromne archiwum
 • Zapamiętaj i czytaj później
 • Wybrane teksty dostępne przed wydaniem w kiosku
 • Także w formatach PDF, EPUB i MOBI
79,90 zł

Artykuł pochodzi z numeru TP 13/2014