Reklama

Ładowanie...

ZOBACZYĆ WARTO

03.05.2013
Czyta się kilka minut
11 – 17 maja
A

Andreas Scholl
Koncert, reż. Olivier Simonnet, Francja 2010, mezzo, niedziela 12 V, 13.30
Słynny kontratenor podczas Międzynarodowego Festiwalu Opery Barokowej w Beaune wystąpił wraz z Accademią Bizantiną pod batutą Stefana Montanariego. Wykonał m.in. arie z oper Henry’ego Purcella: „The Fairy Queen”, „Dydona i Eneasz” czy „Król Artur”.
Triszna. Pragnienie miłości
Melodramat, reż. Michael Winterbottom, Wielka Brytania 2011, Cinemax, niedziela 12 V, 20.00
Jeden z najbardziej wszechstronnych reżyserów jedzie do Indii, by w ojczyźnie Bollywoodu nakręcić adaptację „Tessy d’Urberville” Thomasa Hardy’ego (przeniesionej już ongiś na ekran przez Romana Polańskiego). Znana ze „Slumdoga” Freida Pinto wciela się tu w postać współczesnej „kobiety czystej”, uwikłanej w kastowy podział społeczny i patriarchalny...

2577

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]