Reklama

Zobaczyć warto

Zobaczyć warto

01.10.2012
Czyta się kilka minut
(5 – 12 X)
N

NIKE 2012
Gala, Polska 2012, TVP2, niedziela 7 X, 23.05

Kto z finałowej siódemki otrzyma w tym roku nagrodę literacką NIKE? Przekonamy się o tym, zgodnie z tradycją, w pierwszą niedzielę października podczas retransmisji uroczystości z Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Nagroda wręczana będzie po raz piętnasty. Jej ubiegłorocznym laureatem był Marian Pilot za powieść „Pióropusz”.

Metr nad ziemią
Dokumentalny, reż. Tomasz Wiszniewski, Polska 2012, TVP1, poniedziałek 8 X, 22.00

„Z wysokości jednego metra świat wygląda inaczej. Chyba piękniej” – mówi bohater filmu Siergiej. Jako oficer floty radzieckiej doznał odmrożenia kończyn dolnych, które musiały być poddane amputacji. Jednak mimo przejścia prawie trzydziestu operacji i trwałego inwalidztwa, Siergiej odnalazł sens w życiu. U boku kochającej...

2521

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]