Reklama

Warto zobaczyć w TV

Warto zobaczyć w TV

04.06.2018
Czyta się kilka minut
9–15 VI
L

Love Express. Przypadek Waleriana Borowczyka

Dokumentalny, reż. Jakub Mikurda, Polska 2017, HBO, 10 VI, 22.00, 14 VI, 22.35, HBO2, 15 VI, 23.05

Zbyt łatwo zaszufladkowano go jako twórcę kina erotycznego. A przecież reżyser „Dziejów grzechu” był też eksperymentatorem, mistrzem animacji, jednym z najbardziej oryginalnych polskich reżyserów tworzących za granicą. Przed kamerą mówią o nim Terry Gilliam, Andrzej Wajda czy Slavoj Žižek. Film jest jednym z laureatów festiwalu Millenium Docs Against Gravity.

Blokada

Dramat, reż. Emin Alper, Turcja/ Francja/Katar 2015, Ale kino+, 14 VI, 20.10

Turecki reżyser tworzy dystopijną wizję Stambułu. Odcięta od świata metropolia staje się alegorią państwa gwałcącego zasady demokracji. Nagrodzony w Wenecji film opowiada o tym, zestawiając ze sobą losy bezpańskich psów i ludzi zaszczutych...

1761

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]