Reklama

Znieczulone nosy

Znieczulone nosy

17.07.2012
Czyta się kilka minut
Konsekwencje ujawnienia przez „Puls Biznesu” nagrania rozmowy dwóch polityków PSL będą ważnym testem dla polskiego państwa.
R

Rozmowa ma kilka poziomów. Medialną uwagę najbardziej przykuwa strona psychologiczno-towarzyska: jak się odbywa zwolnienie szefa poważnej agencji, kto kogo i gdzie popiera, kto komu i dlaczego o tym opowiada, kto i po co to nagrywa, wreszcie: kto i jak to publikuje. Zaglądanie za kulisy ma długą tradycję, lecz zwykle traktuje się je co najwyżej jako ciekawostkę towarzyską – by wspomnieć tylko rozmowę Józefa Oleksego z Aleksandrem Gudzowatym.

W nagraniu jest też jednak wiele informacji znacznie poważniejszych – takich, które najuważniej powinni czytać prokuratorzy. Szczegółowe opisy „słupów” i „wytransferowania” milionów złotych – to wszystko podpada pod konkretne paragrafy. Są tam też opisy sytuacji, którymi już dziś interesują się organy ścigania.

Największej uwagi ze strony opinii publicznej wymagałoby jednak coś innego. Były szef państwowej agencji opisuje, jak z...

1951

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]