Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Zmierzch skrzydlatych gigantów

Zmierzch skrzydlatych gigantów

25.02.2019
Czyta się kilka minut
Jeden świętował kilka dni temu pięćdziesiąte urodziny. Drugi przestanie być produkowany. O złotej epoce wielkich samolotów i o przyszłości lotów pasażerskich opowiada Marcin Żyła.
Boeing 747-8i / fot. Rafael Luiz Canossa / Wikimedia / CC BY-SA 2.0
Boeing 747-8i / fot. Rafael Luiz Canossa / Wikimedia / CC BY-SA 2.0

Posłuchaj

C

Czy era olbrzymich samolotów pasażerskich dobiega końca? Jak powstał legendarny Boeing 747 jumbo jet i dlaczego zwyciężył w wyścigu z równie słynnym olbrzymem – Airbusem 380? Jak będzie wyglądała kolejna epoka pasażerskiego lotnictwa? I czy jest szansa, żeby choć trochę poprawić smak serwowanych na pokładzie posiłków?

O tym wszystkim w dzisiejszym odcinku Podkastu Powszechnego opowiada Marcin Żyła – reporter „Tygodnika Powszechnego” i pasjonat lotnictwa, a także autor artykułu „Złote gody słonia” w najnowszym numerze „Tygodnika”, w którym opisuje romantyczne półwiecze jumbo jeta.

Rozmawiał Michał Kuźmiński.


Współwydawcą Podkastu Powszechnego jest Fundacja Tygodnika Powszechnego

PODKAST POWSZECHNY

 

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz