Reklama

Zmiany w seminariach

Zmiany w seminariach

22.12.2015
Czyta się kilka minut
Kwiecień 2016: Szykuje się reforma formacji kleryków.
B

Biskupi zgromadzeni na wiosennym zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu w Poznaniu i Gnieźnie podjęli decyzję opracowania nowego programu nauczania filozofii i teologii, który uwzględniałby w większym stopniu osiągnięcia współczesnych nauk przyrodniczych. „Jeśli księża nie będą się orientować we współczesnych naukach, będą bali się podejmować dyskusje na tematy z pogranicza nauki i wiary” – powiedział ekspert Episkopatu ks. prof.Michał Heller. Reforma przewiduje uwzględnienie w programach seminaryjnych nowych przedmiotów: wprowadzenie do teorii ewolucji i wprowadzenie do kosmologii. Nad nowym programem pracuje Komisja Duchowieństwa razem z Konferencją Rektorów Wyższych Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych. Do współpracy zaproszono także Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych z Krakowa. Nowy program najprawdopodobniej będzie zatwierdzony na jesiennym zebraniu plenarnym KEP. ©℗


Czy tak to będzie wyglądało? Jakie scenariusze czekają Polskę, Europę i świat, Kościół, naukę i kulturę? Oto Obraz Roku 2016: relacje, komentarze i analizy. Wszystkie cytowane wypowiedzi są prawdziwe, wysoce prawdopodobne lub trochę zmyślone.

CZYTAJ CAŁY OBRAZ ROKU 2016

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]