Reklama

Zmarł Omar Sharif

Zmarł Omar Sharif

13.07.2015
Czyta się kilka minut
Jeden z największych amantów w dziejach kina, najbardziej znany z ról w filmach Davida Leana „Lawrence z Arabii” i „Doktor Żywago”.
Fot. Domena publiczna
W

W Polsce wystąpił w „Biesach”, reżyserowanych przez Andrzeja Wajdę. W Hollywood najczęściej grał cudzoziemców: był Egipcjaninem, mówił po arabsku, angielsku, grecku, francusku, hiszpańsku i włosku. W ostatnim roku zdiagnozowano u niego alzheimera. Zmarł na atak serca w szpitalu w Kairze, w pół roku po śmierci żony, aktorki Faten Hamama. Miał 83 lata.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]