Reklama

Zmarł Ludwík Vaculík

Zmarł Ludwík Vaculík

08.06.2015
Czyta się kilka minut
Fot. Josef Horazny / CTK / PAP
B

Był legendarną postacią czeskiej opozycji demokratycznej, autorem opublikowanego w 1968 r. manifestu „2000 słów”, krytykującego komunistyczny reżim, potem działaczem Karty 77. Napisał kilkanaście powieści i zbiorów opowiadań – w Polsce ukazały się w całości tylko „Świnki morskie”. Zasłynął też jako mistrz felietonu. Publikował je do końca na łamach pisma „Lidové Noviny”. Miał 89 lat. ©

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]