Reklama

Zmarł Imre Kertész

Zmarł Imre Kertész

04.04.2016
Czyta się kilka minut
Fot. Leemage / EAST NEWS
U

Urodzony w 1929 r. węgierski pisarz, w czasie wojny więzień Auschwitz i Buchenwaldu, laureat Literackiej Nagrody Nobla z roku 2002, autor przede wszystkim powieści „Los utracony”, opowiadającej historię żydowskiego chłopca, który trafia do obozu zagłady. W przekładach na język polski ukazały się także inne jego książki – m.in. „Kadysz za nienarodzone dziecko”, „Dziennik galernika” czy „Dossier K.”.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]