Reklama

Zmarł Imre Kertész

Zmarł Imre Kertész

04.04.2016
Czyta się kilka minut
Fot. Leemage / EAST NEWS
U

Urodzony w 1929 r. węgierski pisarz, w czasie wojny więzień Auschwitz i Buchenwaldu, laureat Literackiej Nagrody Nobla z roku 2002, autor przede wszystkim powieści „Los utracony”, opowiadającej historię żydowskiego chłopca, który trafia do obozu zagłady. W przekładach na język polski ukazały się także inne jego książki – m.in. „Kadysz za nienarodzone dziecko”, „Dziennik galernika” czy „Dossier K.”.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]