Reklama

Zaproszenie

Zaproszenie

03.12.2012
Czyta się kilka minut
Obchody 100-lecia urodzin Jerzego Turowicza
Fot. Anna Beata Bohdziewicz
9

9 grudnia, niedziela:
– godz. 10.15 odsłonięcie tablicy pamiątkowej na domu przy ul. Sobieskiego 7
– godz. 12.00 w Teatrze Słowackiego wyjątkowy Salon Poezji Anny Dymnej. „Wiersze u Turowicza” – czytają Irena Jun i Krzysztof Zawadzki, śpiewa Anna Szałapak, z akompaniamentem Tomasza Góry (skrzypce) i Jacka Bylicy (fortepian). W Salonie także prezentacja jubileuszowego znaczka pocztowego z wizerunkiem Redaktora, wydanego przez Pocztę Polską.
– godz. 18.00 w sali konferencyjnej budynku HERBEWO (wejście od ul. Lubelskiej 29) spotkanie w Klubie „Tygodnika”. Z ks. bp. Grzegorzem Rysiem rozmawia Michał Okoński.

10 grudnia, poniedziałek:
– godz. 9.00 uroczyste przekazanie księgozbioru Jerzego Turowicza Bibliotece Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, połączone z wystawą, Biblioteka UPJPII (ul. Bobrzyńskiego 10)
– godz. 11.30 odsłonięcie tablicy pamiątkowej na domu przy ul. Lenartowicza 3, w którym Jerzy Turowicz mieszkał w latach 1945–1999
– godz. 17.00 uroczystą Mszę św. w kolegiacie św. Anny odprawi ks. kard. Stanisław Dziwisz
– godz. 18.00 promocja książki Witolda Beresia, Krzysztofa Burnetki, Joanny Podsadeckiej „Krąg Turowicza. Tygodnik, czasy, ludzie. 1945-1999” w sali posiedzeń Urzędu Miasta Krakowa pod patronatem Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego.
Ponadto w Urzędzie Miasta otwarte będzie stoisko pocztowe, na którym będzie można nabyć znaczek poświęcony Jerzemu Turowiczowi i otrzymać datownik okolicznościowy.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]