Reklama

Zapach miły Bogu

Zapach miły Bogu

05.04.2011
Czyta się kilka minut
Łazarz wychodzi z pieczary śmierci, zgromadzeni wokół cieszą się z jego wskrzeszenia. Pozostaje jednak pytanie: co dalej?
D

Dlaczego w tegoroczną piątą niedzielę Wielkiego Postu proklamujemy i słuchamy długiego fragmentu z Ewangelii św. Jana o wskrzeszeniu Łazarza? Czy chodzi o to, by pokazać - jak wówczas i dziś nadal wielu myśli - jakąś nadzwyczajną moc Jezusa, który czyni cuda i pociesza ludzi, ożywiając ich umarłych? Zapewne o to też chodzi, bo Bóg bierze pod uwagę biedę i smutek naszej ludzkiej natury, gdyż kocha człowieka takim, jakim jest, bez warunku poprawy. Dlaczego jednak na wieść o chorobie Łazarza, którego podobnie jak jego siostry miłował, Jezus zwlekał aż dwa dni, by przyjść i go uzdrowić? Czy od razu nie byłoby łatwiej, niż potem wskrzeszać trupa? Czarownik na pewno by tak postąpił, ponieważ jest to łatwiejsze zadanie. W dodatku Łazarz później i tak kończy swe ziemskie życie. Jezus mówi: "Choroba ta nie zmierza ku śmierci, ale ku chwale Bożej" (J 11, 4) i czeka, aż Łazarz umrze....

11349

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]