Reklama

Ładowanie...

Żałoba narodowa w USA

Żałoba narodowa w USA

01.03.2021
Czyta się kilka minut
Ponad pół miliona Amerykanów zmarło już na skutek zakażenia wirusem SARS-CoV-2: to mniej więcej tyle, ilu żołnierzy USA poległo łącznie podczas I i II wojny światowej.
JIM LO SCALZO / BLOOMBERG / GETTY IMAGES
W

W minionym tygodniu Joe Biden ogłosił pięciodniową żałobę narodową. W uroczystości, która odbyła się przed Białym Domem 23 lutego, wzięli udział (na zdjęciu od lewej) prezydent, jego żona Jill, wiceprezydentka Kamala Harris i jej mąż Douglas Emhoff. Biden apelował do Amerykanów, by nie stracili wrażliwości w obliczu „niewyobrażalnej” liczby ofiar. „Musimy bronić się przed zobojętnieniem na cierpienie. Musimy bronić się przed postrzeganiem każdego życia jako statystyki” – mówił. Każdy z tych zmarłych miał rodzinę, przyjaciół i „wyjątkowe życie”, które zbyt wcześnie zostało zakończone. ©℗

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]