Reklama

Żałoba narodowa w USA

Żałoba narodowa w USA

01.03.2021
Czyta się kilka minut
Ponad pół miliona Amerykanów zmarło już na skutek zakażenia wirusem SARS-CoV-2: to mniej więcej tyle, ilu żołnierzy USA poległo łącznie podczas I i II wojny światowej.
JIM LO SCALZO / BLOOMBERG / GETTY IMAGES
W

W minionym tygodniu Joe Biden ogłosił pięciodniową żałobę narodową. W uroczystości, która odbyła się przed Białym Domem 23 lutego, wzięli udział (na zdjęciu od lewej) prezydent, jego żona Jill, wiceprezydentka Kamala Harris i jej mąż Douglas Emhoff. Biden apelował do Amerykanów, by nie stracili wrażliwości w obliczu „niewyobrażalnej” liczby ofiar. „Musimy bronić się przed zobojętnieniem na cierpienie. Musimy bronić się przed postrzeganiem każdego życia jako statystyki” – mówił. Każdy z tych zmarłych miał rodzinę, przyjaciół i „wyjątkowe życie”, które zbyt wcześnie zostało zakończone. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

w Polsce oficjalne wskaźniki mamy niewiele lepsze - ale czy to czas na żałobę? raczej na otrzeźwienie, ciemnota i obskurantyzm dawno się nie miały u nas tak dobrze jak w ostatnich latach

Ten gest Prezydenta J.Bidena był piękny i jedyny w świecie. Nie chodzi o żałobę( na to nie trzeba czasu,)ale zwrócenie uwagi na brak wrażliwości w stosunku do ofiar i ich cierpienia. Ujmowanie życia ludzkiego statystycznie. Uchylanie się przed szczepieniem i ochroną przed zakażeniem siebie i Bliżnich. W naszym Rządzie brak wszystkiego, zarówno odpowiedniej troski jak i współczucia. Tylko statystyka!

Zamiast wodolejstwa prezydenta USA. Wodolejstwo nie wymaga żadnych działań. Minister Maląg: "Solidarność w polskiej tradycji jest słowem wyjątkowo odpowiedzialnym. Dlatego dla mnie jest ważne, aby każda Polka i każdy Polak został odpowiednio zabezpieczony na te święta. Już w październiku został uruchomiony Solidarnościowy Korpus #WspierajSeniora. Ten korpus się rozrasta. Kolejnym komponentem był wolontariusz cyfrowy, kolejnym krokiem wolontariat ozdrowieńców i dzisiaj ruszy pomoc dla każdego Polaka. To nasz egzamin z solidarności międzypokoleniowej, z odpowiedzialności. Ten egzamin zdaliśmy kiedy wiosną walczyliśmy o zdrowie i życie Polaków, ale także ratowaliśmy miejsca pracy. Kolejne wyzwana przed nami. Dobro drugiego człowieka jest priorytetem rządu premiera , bo fundamentem wszelkiej działalności gospodarczej jest polska rodzina."

Plainduncan, nie stosujesz sie do REGUŁ tego FORUM. Tytuł twojego wpisu jest nikczemny, a treść to czysta propaganda rodem z TVP. Zrób nam jedna uprzejmość i nie pojawiaj sie więcej na tym Forum

Co to znaczy nam ? Mam wrażenie, że mam do czynienia z jakimś pyszałkiem, który bez żadnego upoważnienia próbuje wprowadzać swoje porządki. Ja mam krytyczne ale nie krytykanckie podejście do polskiej rzeczywistości. Pańskie wpisy świadczą o chorobliwej obsesji, która objawia się, podobnie jak w przypadku Przyjaciela TP, kompulsywnym krytykanctwem i przypisywaniem złej woli zawsze i wszędzie ludziom, którzy obecnie sprawują w Polsce władzę. Należy wam się zimny prysznic. To dla waszego zdrowia. W trosce o was. Abyście całkiem nie powariowali. Zacznijcie się wreszcie cieszyć tym, że mamy najniższe bezrobocie w Europie, a kraj się całkiem nieźle rozwija. I przestańcie nas zatruwać swoim ględzeniem.
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]