Reklama

Zakaz zgromadzeń

Zakaz zgromadzeń

23.03.2020
Czyta się kilka minut
MICHAEL PROBST / AP / EAST NEWS
K

Kontaktverbot, czyli zakaz wszelkich zgromadzeń w miejscach publicznych powyżej dwóch osób, ogłosił w całym kraju rząd Niemiec w niedzielę 23 marca; zamknięte są wszystkie instytucje publiczne i usługowe (zakaz nie dotyczy sklepów spożywczych i aptek). Dalej poszedł szczególnie dotknięty epidemią land Bawaria, którego premier ogłosił zakaz wychodzenia z domów. W Niemczech, gdzie do 23 marca odnotowano prawie 25 tys. infekcji i prawie 100 zgonów, trwa dyskusja, czy władze nie reagują na epidemię zbyt wolno. Kanclerz Angela Merkel wezwała w niedzielę obywateli do „wyrzeczeń i ofiar” oraz do stosowania się do zarządzeń władz. Od niedzieli pani kanclerz musi pracować z domu: jest poddana kwarantannie po tym, jak lekarz, z którym miała kontakt kilka dni wcześniej, zachorował na COVID-19. Na zdjęciu: plac przed ratuszem na Starym Mieście we Frankfurcie nad Menem, 15 marca 2020 r. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]