Reklama

Zaczernianie symbolu

Zaczernianie symbolu

05.03.2007
Czyta się kilka minut
Dyskusji medialnej wokół książki Rafała A. Ziemkiewicza "Michnikowszczyzna dotyczył tekst Michała Olszewskiego "Wieszanie Michnika ("TP nr 6/07) i część wywiadu "Rewolucja antymoralna, jakiego udzielił nam prof. Michał Głowiński ("TP nr 7/07). Dzisiaj oddajemy głos polemistom.
P

Przed 30 laty wysłuchałem kazania Prymasa Stefana Wyszyńskiego, krytykującego zmiany w konstytucji. Po Mszy ktoś mi przedstawił młodego człowieka, który uścisnął mi dłoń i wyraził uznanie za pisanie o zapychanych ponad miarę więzieniach. On dobrze wiedział, co mówi. Nazywał się Adam Michnik.

Osoba Michnika ciągle zaprząta media. Banałem byłoby szukanie przyczyny tego w ludzkiej zawiści, towarzyszącej każdemu, kto jest honorowany i podejmowany przez wielkich tak kraju, jak świata. Nie lubimy my, oj nie lubimy wybrańców losu i nie wstydzimy się nawet prezentować tej paskudnej właściwości. Nie sądzę też, by zmasowany atak na redaktora "GW" miał za najważniejszy powód przeszłość tylko, niewolną od pojedynczych, niezręcznych, lecz potem odwoływanych wypowiedzi (np. na temat honoru gen. Czesława Kiszczaka). Nawet liczący się udział w zorganizowaniu obrad "Okrągłego...

6589

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]