Reklama

Z ostatniej chwili

Z ostatniej chwili

08.03.2011
Czyta się kilka minut
Mimo wielkiego powodzenia, jakim cieszą się "Lekcje czytania", ich kontynuacja stoi pod dużym znakiem zapytania.
Lekcje czytania w Bydgoszczy
W

W ostatnich dniach okazało się, że projekt nie został w tym roku zakwalifikowany do dofinansowania w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Wydarzenia artystyczne - Literatura".

Celem tego programu jest "tworzenie warunków do rozwoju literatury", w tym m.in. "organizacja wydarzeń literackich promujących literaturę i czytelnictwo", za jakie nie uznano tym razem "Lekcji czytania" - mimo że cieszyły się tak dużym entuzjazmem i uczestników, i wykładowców, że ich zeszłoroczny plan, na podstawie którego w ubiegłym roku przyznano nam dotację z tego samego programu Ministra, przekroczyliśmy o ponad połowę, zarówno pod względem liczby spotkań (ponad 60), jak i uczniów, którzy wzięli w nich udział (ponad 2500 osób).

Formuła, którą zaproponowaliśmy - spotkań uczniów z pisarzami, eseistami, krytykami literackimi, czyli tymi, którzy...

2635

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]