Reklama

Wprowadzenie

Wprowadzenie

23.05.2015
Czyta się kilka minut
Bohaterem tegorocznej edycji KFF jest Priit Pärn, wybitny twórca filmów animowanych z Estonii, który otrzyma Nagrodę Smoka Smoków (o laureacie pisze znawca tematu Bogusław Zmudziński).
Na okładce dodatku portret Priita Pärna il. Heikki Leis
N

Najstarszy festiwal filmowy w Polsce i jeden z najstarszych w Europie to przede wszystkim święto filmu dokumentalnego, ale także animacji i krótkiego metrażu. W 15 festiwalowych sekcjach zobaczymy około 250 filmów z całego świata, większość z nich zostanie pokazanych w Polsce po raz pierwszy. Festiwal otworzy znakomity dokument „Dybuk. Rzecz o wędrówce dusz” (z reżyserem Krzysztofem Kopczyńskim rozmawia dla nas Paweł Reszka). Na szczególną uwagę zasługuje sekcja dokumentów muzycznych (Bartek Dobroch w swoim tekście dostrzega obecny w wielu z nich postulat społecznej czy politycznej zmiany). Co jeszcze warto zobaczyć podczas festiwalu? W naszym dodatku znajdą Państwo wybór najciekawszych tytułów.
Heikki Leis: portret Pritta Parna KFF to także wydarzenia dla filmowych profesjonalistów w ramach Industry Zone, a dla publiczności spotkania z twórcami, warsztaty, wystawy, koncerty (Wojciech Waglewski z Fiszem i Emadem, Mitch & Mitch) oraz kino plenerowe pod Wawelem. ©

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Anita Piotrowska / FOT. GRAŻYNA MAKARA
Krytyczka filmowa „Tygodnika Powszechnego”. Pisuje także do pisma „EKRANy”, „Kino” i miesięcznika psychologicznego „Charaktery”. Jest współautorką takich publikacji, jak: „Panorama kina...

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]