Reklama

Ładowanie...

Wojna w Ukrainie: Walczyli za nasz pokój i spokój

Wojna w Ukrainie: Walczyli za nasz pokój i spokój

13.06.2022
Czyta się kilka minut
MARKO DJURICA / REUTERS / FORUM
D

Dziesięć tysięcy ukraińskich żołnierzy zginęło od początku rosyjskiej inwazji 24 lutego – powiedział Ołeksij Arestowycz, doradca prezydenta Zełenskiego. Na zdjęciu: rodzina i przyjaciele żegnają w sobotę 11 czerwca w Kijowie Iwana Czekaniuka, który zginął w bitwie o Siewierodonieck. Był weteranem wojny w Donbasie; w 2014 r. przeżył kocioł pod Iłowajskiem. Ostatnio służył w Aerorozwidce, zwiadzie powietrznym z użyciem dronów. Był też współwłaścicielem kijowskiej pizzerii Pizza BRO. „Poszedłeś walczyć za nasz pokój i spokój. (...) Płacimy wielką cenę za to, by móc normalnie żyć” – czytamy na stronie pizzerii. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]