Reklama

Wiersz szuka domu

Wiersz szuka domu

28.04.2014
Czyta się kilka minut
Nikt nie wiedział o Wadowicach czy Nowogródku, zanim nie urodzili się tam ludzie, którzy stworzyli mit tych miast. Tak jak nikt nie wiedziałby o Nazarecie czy Betlejem, gdyby nie narodził się w nich Bóg, Syn Człowieczy.
Tadeusz Różewicz z prezydentem Wrocławia Rafałem Dutkiewiczem, kwiecień 2008 r. Fot. Maciej Kulczyński / REPORTER
R

RAFAŁ DUTKIEWICZ: Bardzo mnie Pan zaintrygował tymi miejscami magicznymi, o których Pan wspomniał...
TADEUSZ RÓŻEWICZ: Teraz jest moda na magię, moda na magiczne miejsca, są ludzie zwani magami, czyli czarodziejami, ale są ludzie zwani magikami, i to jest zupełnie co innego, a miejsca magiczne to są miejsca czarodziejskie właśnie. Na samym Dolnym Śląsku jest w tej chwili zapewne przynajmniej kilkaset miejsc magicznych. Wie pan, na przykład ulica Gliniana może być miejscem magicznym.
Może dlatego, że Pan tam mieszkał?
Mieszkałem. A obok za ścianą miałem pracownię dentystyczną dla dzieci i młodzieży. To może być kiedyś miejsce magiczne.
W wiekach średnich znano i uprawiano białą magię, i to uprawiano jawnie. Była ona siłą korzystającą z sił pozytywnych, z sił boskich nawet. I nie...

16252

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]