Reklama

Ładowanie...

Wielkie straty po huraganie

Wielkie straty po huraganie

03.10.2022
Czyta się kilka minut
KEVIN FOGARTY / REUTERS / FORUM
H

Huragan „Ian” zabił ponad 80 osób, a spustoszenia, które poczynił na Portoryko, Florydzie i w Karolinie Południowej, porównywano do efektów bomby atomowej. Prezydent USA Joe Biden obiecał szczodrą pomoc rządu federalnego, ale skutki tego huraganu, jednego z najsilniejszych, jaki kiedykolwiek dotarł nad Stany Zjednoczone, odczują setki tysięcy Amerykanów – na Florydzie tylko 18 proc. zniszczonych domówbyło ubezpieczonych od skutków powodzi. Na zdjęciu: zniszczenia na Pine Island, największej wyspie u zachodniego brzegu Florydy, widziane z helikoptera Gwardii Narodowej, 1 października 2022 r. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]