Reklama

Widzenia

Widzenia

30.05.2016
Czyta się kilka minut
Fot. Domena Publiczna
U

Umysł poruszany jest naporem codziennych wydarzeń, (...) nie może więc być wolny od napływu myśli. Własną jednak pilnością i wysiłkiem powinien sprawić, by jedne z nich usunąć, a inne dopuścić.
ABBA MOJŻESZ

Rabbi Lewi Icchak ujrzał na rynku pewnego człowieka, który tak był zajęty interesami, że nawet go nie zauważył. Rabbi zatrzymał go i spytał: „Co ty robisz?”. Tamten odparł: „Nie mam teraz czasu, rabbi, z tobą rozmawiać”. „Tak, tak – rzekł Icchak – ale co ty robisz?”.
Z OPOWIEŚCI CHASYDÓW

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]