Reklama

Widzenia

Widzenia

14.05.2016
Czyta się kilka minut
Fot. Domena Publiczna
P

Ponieważ żyjemy w kłamstwie, to, co nazywam moim „ja”, nie jest w centrum mojej duszy. Dlatego też to, co dotyczy bezpośrednio centrum mojej duszy, jest poza czymś, co nazywam moim „ja”.
SIMONE WEIL

Kto zatraca się w zewnętrzności, nie grzeszy. (...) Ale robi coś gorszego, niż gdyby grzeszył: zatraca się w zewnętrzności.
HENRYK ELZENBERG

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]