Reklama

Widzenia

Widzenia

29.03.2015
Czyta się kilka minut
Fot. Domena Publiczna
G

Gdy dwa uczynicie jednością, wewnętrzne zewnętrznym, a zewnętrzne wewnętrznym, wysokie niskim; i kiedy zjednoczycie męskie z żeńskim tak, że męskie nie będzie już męskim, a żeńskie żeńskim (...) – wówczas wejdziecie do Królestwa.
EWANGELIA TOMASZA

Na krótko przed swoją śmiercią Rabbi Szneur Zalman zapytał swojego wnuka: „Czy widzisz coś?”. Ów spojrzał na niego zdziwiony. „Ja widzę tylko – rzekł Rabbi – Boże Nic, które ożywia świat”.
Z OPOWIEŚCI CHASYDÓW

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]