Reklama

Wiara Polaków słabnie

Wiara Polaków słabnie

14.01.2019
Czyta się kilka minut
C

Choć w porównaniu do 2016 r. odsetek katolików uczęszczających na msze w 2017 r. wzrósł o 1,6 proc. – z 36,7 do 38,3 proc. – nie można z najnowszych danych ogłoszonych przez Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego wyciągać optymistycznych prognoz. Przeciwnie – statystyki pokazują systematyczną tendencję spadkową (od 51 proc. w 1980 r.). Potwierdza to fakt, że choć frekwencja na mszach w 2017 r. wzrosła, i tak jest gorsza niż w 2015 r. (39,8 proc.). Socjologowie mówią o pełzającej sekularyzacji. Z uwagi na reakcję Polaków na film „Kler” ciekawe będą dane z 2018 r. – są one dopiero opracowywane. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]