Reklama

Wiadomości jak z bajki

Wiadomości jak z bajki

27.12.2021
Czyta się kilka minut
D

Dla przeciwwagi wszystkim niepokojącym doniesieniom drugiego roku pandemii włoski grafik Mauro Gatti, twórca instagramowego profilu z dobrymi wiadomościami @the_happy_broadcast, zilustrował 40 pozytywnych informacji roku 2021. Zestawienie, utrzymane w bajkowej stylistyce, opublikował serwis boredpanda.com. Oto jego przegląd (warto czytać na głos):

Pandy olbrzymie nie mają już statusu zagrożonych, a ich populacja się zwiększa. Szczepionka przeciw HIV po pierwszym etapie prób na ludziach wykazuje 97-procentową skuteczność. Zatwierdzono szczepionkę przeciw malarii. Odbudowuje się warstwa ozonowa. W precedensowym wyroku duński sąd nakazał koncernowi Shell zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o 45 proc. Dowiedziono skuteczności wykrywania depresji i choroby dwubiegunowej na podstawie badań krwi. Nowozelandzkie Dunedin City zamknęło na miesiąc ruchliwą drogę dla ochrony nowo...

1525

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]