Reklama

Ładowanie...

Wędrujący pomnik

12.12.2022
Czyta się kilka minut
Z

Zaskakującą decyzję podjął rektor KUL ks. prof. Mirosław Kalinowski: 8 grudnia zdemontowano pomnik założyciela uczelni, ks. Idziego Radziszewskiego, od 2018 r. stojący na skwerze abp. Józefa Życińskiego obok Centrum Spotkania Kultur przy Alejach Racławickich. Rektor wyjaśnia, że monument „został zdemontowany w celu przeniesienia go w bardziej wyeksponowane i godne miejsce”.

Jak poinformowała lubelska kuria, decyzja o przeniesieniu pomnika ze strefy miejskiej na teren uniwersytetu została podjęta bez konsultacji z wielkim kanclerzem KUL abp. Stanisławem Budzikiem, bez jego zgody i pomimo wyraźnego jego sprzeciwu.

Rada Miasta zadecydowała, że na skwerze przy Centrum Spotkania Kultur ma znaleźć się pomnik Lecha Kaczyńskiego. Rektor zaprzecza, że ma to jakikolwiek związek z jego decyzją.©℗

839

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]