Reklama

Watykan otwiera archiwum

Watykan otwiera archiwum

02.03.2020
Czyta się kilka minut
„Tajne Archiwum Watykanu” udostępniło historykom dokumenty z czasu pontyfikatu Piusa XII (1939-58).
FRANCO ORIGLIA / GETTY IMAGES
O

Otwarcie zbioru – planowane na 2015 r. – zapowiedział jeszcze Benedykt XVI. Jednak objętość materiału (16 mln kart) zaskoczyła archiwistów i wydłużyła znacznie jego inwentaryzację. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]