Reklama

Warto zobaczyć w TV

Warto zobaczyć w TV

13.02.2016
Czyta się kilka minut
20 – 26 lutego
W

Warszawa – zmartwychwstałe miasto
Dokument, reż. Tim Dunn, Wielka Brytania 2015, BBC Earth, niedziela 21 II, 20.00
W latach 50. Dan Cruickshank jako dziecko pracującego w Warszawie dziennikarza „Daily Worker” mieszkał na zniszczonej Starówce. Po 60 latach, już jako uznany historyk sztuki i architektury oraz gospodarz programów BBC, powraca do stolicy, by opowiedzieć, w jaki sposób miasto podźwignęło się z wojennych ruin.

Gra tajemnic
Dramat, reż. Mortem Tyldum, USA/Wielka Brytania 2014, Canal+, niedziela 21 II, 21.00
Na podstawie głośnej książki Andrew Hodgesa „Alan Turing: Enigma” powstała filmowa biografia wybitnego matematyka i jednego z ojców informatyki. Benedict Cumberbatch wciela się w postać geniusza, który w 1954 r. popełnił samobójstwo na skutek represji, jakie spotkały go ze strony brytyjskiego...

1832

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]