Reklama

Warto zobaczyć w TV

Warto zobaczyć w TV

10.09.2018
Czyta się kilka minut
15 – 21 września
1

120 uderzeń serca

Dramat, reż. Robin Campillo, Francja 2017, Cineman VOD

Łącząc gniewne kino społeczne z intymnym melodramatem, obsypany nagrodami film opowiada o działalności francuskiego ruchu ACT UP. Na początku lat 90. skupieni w nim młodzi ludzie, głównie z kręgów LGBT, rozpoczęli walkę o powszechny dostęp do informacji, leków i profilaktyki AIDS.

Pomniejszenie

Komedia/s.f., reż. Alexander Payne, USA 2017, Cinemax, 16 IX, 20.00, 17 IX, 11.05, 18 IX, 20.00, 19 IX, 9.25, 21 IX, 21.55

Twórca „Bezdroży” i „Nebraski” próbuje sił w futurystyce. Grany przez Matta Damona bohater poddaje się naukowemu eksperymentowi, w wyniku którego zmniejsza się do rozmiarów lalki i zamieszkuje w idealnym świecie, wolnym od materialnych trosk. Efektem jest gorzka satyra krążąca wokół wątków ekonomicznych, ekologicznych i humanitarnych.

W...

1767

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]