Reklama

Warto zobaczyć w TV

Warto zobaczyć w TV

26.03.2018
Czyta się kilka minut
31 marca – 6 kwietnia
P

Ptaki śpiewają w Kigali

Dramat, reż. Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze, Polska 2017, Canal+, 31 III, 20.00

Nagrodzony w Gdyni i Karlowych Warach ostatni film reżysera „Długu” to przede wszystkim próba znalezienia filmowego języka, by opowiedzieć o wojennej traumie. Wokół niej rozgrywa się historia trudnej przyjaźni pomiędzy młodą Rwandyjką z plemienia Tutsi a doświadczoną przez los ornitolożką z Polski.

Wersety zapomnienia

Dramat, reż. Alireza Khatami, Francja i inne 2017, Cinemax 2, 1 IV, 20.30, 2 IV, 11.25

Reżyser urodził się w Iranie, akcję filmu osadził w Chile, ale ta historia mogłaby wydarzyć się wszędzie – również w zaświatach. Po ulicznych zamieszkach do kostnicy trafia ciało anonimowej dziewczyny. Pracownik zakładu pod wpływem osobistych wspomnień postanawia zapewnić jej godny pochówek. Na festiwalu w Wenecji film...

1841

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]