Reklama

Warto Zobaczyć

Warto Zobaczyć

11.10.2021
Czyta się kilka minut
N

Niepamięć

Dramat, reż. Christos Nikou, Grecja/Polska/Słowenia 2020, Cinemax, 18 X, 20.00, 19 X, 11.50

Jak wyglądałby świat dotknięty wirusem amnezji? Kim byłby człowiek z zaprogramowaną tożsamością? Grecki debiutant oszczędnym językiem opowiada o mężczyźnie, który utracił pamięć – i wiele wskazuje na to, że nie chce jej odzyskać. Złagodzona cierpkim humorem pandemiczna dystopia pyta również o sposób przeżywania traumy i żałoby.

Makala

Dokumentalny, reż. Emmanuel Gras, Francja 2017, ARTE TV

Problemy pierwszego świata bledną wobec tej historii, osadzonej dziś w Demokratycznej Republice Konga. Kamera bez pośpiechu śledzi młodego mężczyznę, który pokonuje 50 kilometrów, pchając rower objuczony węglem drzewnym. Zarobi w ten sposób kilka groszy, które chciałby przeznaczyć na budowę domu dla swej rodziny. Zasłużone nagrody na...

1734

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]