Reklama

Ładowanie...

Warto Zobaczyć

11.10.2021
Czyta się kilka minut
N

Niepamięć

Dramat, reż. Christos Nikou, Grecja/Polska/Słowenia 2020, Cinemax, 18 X, 20.00, 19 X, 11.50

Jak wyglądałby świat dotknięty wirusem amnezji? Kim byłby człowiek z zaprogramowaną tożsamością? Grecki debiutant oszczędnym językiem opowiada o mężczyźnie, który utracił pamięć – i wiele wskazuje na to, że nie chce jej odzyskać. Złagodzona cierpkim humorem pandemiczna dystopia pyta również o sposób przeżywania traumy i żałoby.

Makala

Dokumentalny, reż. Emmanuel Gras, Francja 2017, ARTE TV

Problemy pierwszego świata bledną wobec tej historii, osadzonej dziś w Demokratycznej Republice Konga. Kamera bez pośpiechu śledzi młodego mężczyznę, który pokonuje 50 kilometrów, pchając rower objuczony węglem drzewnym. Zarobi w ten sposób kilka groszy, które chciałby przeznaczyć na budowę domu dla swej rodziny. Zasłużone nagrody na...

1734

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Tygodnik espresso
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Kup Tygodnik espresso i zacznij dzień od spokoju.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]